FANDOM


Kreomianie - tajemnica przeszłości

  • Przed ludźmi kontynent był we władaniu natury, przez tysiące lat. A wcześniej jeszcze był królestwem tajemniczej rasy. Uczeni nazywają ich Kreomianami.
  • Nie wiadomo jak wyglądali Kreomianie,  uważa się że oddawali cześć innym Bogom, niż Ci, którym cześć oddają teraz mieszkańcy Gorliwego Lądu. Czasem tylko, w ruinach setkami lat ziemi przysypanymi i porosniętymi wiekami roślinności, ktoś co znajdzie. Artefakta jakieś dawne, których zrozumienie poza osiągnięcia obecnych ludzi, ale i elfów, wykracza.
  • Nie wiadomo o tych Kreomianach więcej nic, podejrzewa się jedynie, że w miejscach gdzie teraz są Niwy, w zadawnej przeszłości były główne ośrodki cywilizacyjne, epicentra kataklizmu, który nawet po upływie eonów pozostawił te ziemie skażonymi dziką magią.
  • Może kiedyś ludzie Kentaru odnajdą świadectwo dawnych gospodarzy, może natrafią je we własnym, przez siebie tkanym losie, kto wie. Póki co pozostaje ludziom szukać dawnych prawd w ruinach skrytych na terenach Niw, pozostałej części Kentaru, czy też Wieżach Rionu - zespole fortyfikacje pozostawionym po sobie przez Kreomian.
Kreo2

Wyobrażenie miasta Kreomian zobrazowane na płótnie nieznanego malarza